Da bi ljekari u Republici Srpskoj imali jedinstven pristup kada su u pitanju pacijenti sa Dijabetesom tip 2 i Hroničnom bubrežnom bolesti, radna grupa u sastavu nefrolog, kardiolog, endokrinolog i doktor porodične medicine, nakon analiziranja aktuelne literature i vodiča stručnih udruženja razvila je "Algoritam za rano otkrivanje i praćenje liječenja hronične bubrežne bolesti kod bolesnika sa dijabetesom tip 2"

Poštovani članovi Udruženja,

zajednički sastanak Udruženja nefrologa Republike Srpske i Srbije održaće se 21.septembra, 2024. u Hotelu Integra.

Planirano je da sastanku prethodi edukativni dio, gdje će predavači iz KC Srbije, KC Vojvodine, VMA, KBC Zvezdara, UKC RS te OB Istočno Sarajevo održati predavanja.
Skup je akreditovan od strane Ministarstva zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske.

Organizacioni odbor sastanka za Vas je obezbjedio:
* smještaj, noćenje s doručkom u jednokrevetnoj sobi  u hotelu Integra u Banjoj Luci , 20-22.septembra 2024
* prisustvo radnom dijelu , ručak i kafe pauze na 13. i 14. Spratu  Restorana Integra (zgrada Vlade RS) 21.septembra 2024.
* svečanu večeru u Nacionalnom restoranu hotela Integra 21. septembra  2024

Biće ovo prilika da se od strane Udruženja nefrologa Srbije najavi  7. Kongres nefrologa Srbije 13-14.11.2024. u Beogradu, te od strane našeg udruženja III kongres nefrologa RS sa međunardodnim učešćem 25-27.04.2025. u Banjoj Luci.

Radujemo se druženju, razmjeni mišljenja i daljem jačanju saradnje

Organizacioni odbor

Poštovani,

obavještavamo  vas da je novi termin održavanja 2. kongresa nefrologa Republike Srpske sa međunarodnim učešćem od 02. do 04. juna 2022.godine. Kongres će se održati u hotelu Bosna u Banja Luci u skladu sa epidemiološkom situacijom i važećim propisima Republike Srpske. Teme kongresa obuhvatiće sve aktuelne oblasti u nefrologiji i ponudiće najsavremenije dijagnostičke i terapijske pristupe brojnim nefrološkim oboljenjima.

Organizatori kongresa su Udruženje nefrologa Republike Srpske i Medicinski fakultet Univerziteta u Banjaluci. Na naš i Vaš kongres i ove godine dovodimo najeminentnije stručnjake iz cijelog regiona, čime je zagarantovan dobar stručni i naučni karakter kongresa.

Pozivamo Vas da se aktivno uključite u rad kongresa i da izložite teme koje su u sferi Vaših interesovanja i koje privlače Vašu pažnju. Naučni odbor kongresa će među svim prispjelim radovima odabrati najkvalitetnije, koji će biti prezentovani na našem kongresu. Odabrani radovi i apstrakti će biti štampani u Zborniku radova i sažetaka 2. kongresa nefrologa Republike Srpske, koji će biti katalogizovan u Narodnoj i univerzitetskoj biblioteci Republike Srpske.

Kongres će biti akreditovan od strane Savjeta za zdravstvo Ministarstva zdravlja Republike Srpske. Pokrovitelj kongresa je Ministarstvo zdravlja i socijalne zaštite Republike Srpske i Univerzitet u Banjaluci.

PROGRAM NA DLANU .pdf

PROGRAMSKA KNJIŽICA II KONGRES NEFROLOGA REPUBLIKE SRPSKE .pdf

Pratite uživo II kongres

OPŠTE INFORMACIJE / GENERAL INFORMATION

Zajednički sastanak Udruženja nefrologa Srbije i Republike Srpske
Održan u Banjaluci, 21. septembra 2024. Godine, Hotel Integra

Udruženje nefrologa Republike Srpske sa zadovoljstvom izvještava o uspješnom završetku zajedničkog sastanka sa Udruženjem nefrologa Srbije, održanog 21. septembra 2024. godine u Banjaluci. Skupu je prisustvovalo ukupno 50 učesnika, pored naših članova imali smo 26 ljekara iz vodećih medicinskih ustanova Srbije: Kliničkog centra Srbije, Vojnomedicinske akademije, Kliničkog centra Vojvodine, KBC Zvezdara, UKC Kragujevac, te opštih bolnica iz Šapca, Pančeva i drugih.

Nakon uvodnih riječi predsjednika Udruženja nefrologa Republike Srpske dr Gorana Topića, te  predsjednika Udruženja nefrologa Srbije prof.dr .Mirjane Laušević, , skupu se obratio i prof dr. Aleh Kalachyk, dragi gost iz Bjelorusije i šef tima za transplantaciju u Minsku.

Kroz bogat program predavanja i diskusija, stručnjaci iz oba udruženja podijelili su najnovije trendove u nefrologiji, a zajednički sastanak Predsjedništava otvorio je vrata daljoj saradnji. Glavne teme obuhvatile su unapređenje praćenja pacijenata, razmjenu podataka i edukaciju medicinskog osoblja, kao i planiranje zajedničkih istraživačkih projekata koji bi doprinijeli razvoju nefrologije u obje zemlje.

Neformalno druženje omogućilo je jačanje profesionalnih i prijateljskih veza, ključnih za buduću saradnju.

Zahvaljujemo se svim učesnicima koji su svojim prisustvom i angažmanom doprinijeli uspjehu ovog skupa. Radujemo se budućim susretima i nastavku ove vrijedne saradnje te nadi da ovaj susret izraste u tradicionalni.