Zajednički sastanak Udruženja nefrologa RS i Srbije (2)

Zajednički sastanak Udruženja nefrologa Srbije i Republike Srpske
Održan u Banjaluci, 21. septembra 2024. Godine, Hotel Integra

Udruženje nefrologa Republike Srpske sa zadovoljstvom izvještava o uspješnom završetku zajedničkog sastanka sa Udruženjem nefrologa Srbije, održanog 21. septembra 2024. godine u Banjaluci. Skupu je prisustvovalo ukupno 50 učesnika, pored naših članova imali smo 26 ljekara iz vodećih medicinskih ustanova Srbije: Kliničkog centra Srbije, Vojnomedicinske akademije, Kliničkog centra Vojvodine, KBC Zvezdara, UKC Kragujevac, te opštih bolnica iz Šapca, Pančeva i drugih.

Nakon uvodnih riječi predsjednika Udruženja nefrologa Republike Srpske dr Gorana Topića, te  predsjednika Udruženja nefrologa Srbije prof.dr .Mirjane Laušević, , skupu se obratio i prof dr. Aleh Kalachyk, dragi gost iz Bjelorusije i šef tima za transplantaciju u Minsku.

Kroz bogat program predavanja i diskusija, stručnjaci iz oba udruženja podijelili su najnovije trendove u nefrologiji, a zajednički sastanak Predsjedništava otvorio je vrata daljoj saradnji. Glavne teme obuhvatile su unapređenje praćenja pacijenata, razmjenu podataka i edukaciju medicinskog osoblja, kao i planiranje zajedničkih istraživačkih projekata koji bi doprinijeli razvoju nefrologije u obje zemlje.

Neformalno druženje omogućilo je jačanje profesionalnih i prijateljskih veza, ključnih za buduću saradnju.

Zahvaljujemo se svim učesnicima koji su svojim prisustvom i angažmanom doprinijeli uspjehu ovog skupa. Radujemo se budućim susretima i nastavku ove vrijedne saradnje te nadi da ovaj susret izraste u tradicionalni.